Baner główny

AMATORSKIE ZAWODY ZAPRZĘGOWE 2018

W niedzielne popołudnie, 17 czerwca, w Zakrzewku odbyła się III edycja Amatorskich Zawodów Zaprzęgowych połączonych z festynem Powitanie lata. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Mieszkańcy nagradzali zawodników gromkimi brawami.

Tradycyjnie Zawody rozpoczęły się od parady konnej i prezentacji koni. Następnie przystąpiono do części konkursowej. Do rywalizacji stanęło dziewięć zaprzęgów. Sześć walczyło w konkursie zaprzęgów jednokonnych. Zwycięzcą został Ryszard Kozajda z Grzegorzewa z koniem Tundra. Drugi był Andrzej Twardowski z Polic z koniem Bala. Trzecie miejsce zajął Henryk Jankowski z Bierzwienny z koniem Bastą. Na kolejnych miejscach uklasyfikowali się Roman Janicki z Kleczewa z koniem Topaz, Jerzy Gołdyn z Dąbrowy z koniem Lonia i Lesław Urycki z Boguszyc z Primą. Wspaniale zaprezentowała się Beata Podkańska z Krzykosów, która pozwoziła bryczką zaprzężoną w dwa kucyki o imionach Kamis i Kamel.

W zawodach brali udział także Krzysztof Janikowski z Borysławic z konikami polskimi: Mileną i Hanią oraz Andrzej Twardowski w zaprzęgu parokonnym z dużymi końmi: Arą i Sauną. Wszyscy zawodnicy otrzymali puchary i nagrody, a konie obowiązkowo pamiątkowe kotyliony.

Na tegoroczne Zawody specjalny pokaz przygotowała amazonka Natalia Zawrocka.

Miłym akcentem było także złożenie przez Związek Hodowców Koni Wielkopolskich na ręce wójta gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza pamiątkowej odznaki i podkowy przynoszącej szczęście.

W drugiej części imprezy można było podziwiać występy lokalnych zespołów folklorystycznych oraz dzieci i młodzieży. Dla zgromadzonych zaśpiewali: zespoły Echo Kujaw, Kaliniaki i Na swojską nutę; soliści: Bartosz Augustyniak, Patrycja Gralak, Dominika Kłosowska, Anna Sztuba, Dominika Adamczyk, Wiktoria Adamczyk, Marysia Szkudlarek oraz zatańczyli: grupa taneczna SWEET DANCE i SWEET DANCE KIDS, grupa ROBACZKI ze Szkoły Podstawowej w Zakrzewku, a także Alicja Migdalska i Natalia Słowińska.

Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zjeżdżalnie oraz warsztaty z malowania gipsowych figurek i twarzy. Uczestnicy mogli posilić się grochówką, kiełbaską z grilla oraz ciastem, które przygotowały panie z sołectwa Zakrzewek.

 

Partnerzy

Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa
Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa