Baner główny

Dodatek węglowy!

Dodatek węglowy!

 

Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 sierpnia 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego oraz Ustawą z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, od dnia 17.08.2022 r. można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Dodatek węglowy wynosi 3 000 zł i przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Nie obowiązuje kryterium dochodowe. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Wierzbinek wnioski o dodatek węglowy można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wierzbinku od 17 sierpnia do 30 listopada 2022, Plac Powstańców Styczniowych 110, telefon 63 2611201 lub 63 2611381 Punkt Obsługi Klienta.

 

Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 16 sierpnia 2022 r. w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego – druk wniosku: https://dziennikustaw.gov.pl/DU/2022/1712, będzie można też otrzymać czysty formularz wniosku w Urzędzie Gminy Wierzbinek- Punkt Obsługi Klienta.

Dodatkowo informujemy, że wniosek dotyczy wyłącznie dofinansowania do WĘGLA. Dofinansowania na KOLEJNE PALIWA będą w PÓŹNIEJSZYM TERMINIE.

Poniżej link z możliwością pobrania druków wniosku.

Wniosek o dodatek węglowy - Ministerstwo Klimatu i Środowiska - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Partnerzy

Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa
Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa