Baner główny

Informacja dotycząca dystrybucji węgla

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wierzbinek

 W związku z bardzo licznymi zapytaniami mieszkańców o możliwość zakupu węgla od gminy pragnę poinformować, iż podjąłem decyzję i Gmina Wierzbinek będzie zajmowała się dystrybucją węgla.

Na chwilę obecną nie mamy możliwości prawnych, aby w pełni rozpocząć to zadanie. Wykonujemy tylko te czynności, na które pozwalają nam przepisy prawa, jak na przykład prowadzenie rozmów z podmiotami, które ewentualnie mogłyby zająć się sprzedażą węgla.

Projekt ustawy normującej dystrybucję węgla przez samorządy został złożony w Sejmie. Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin podczas konferencji prasowej poinformował, że ustawa ta powinna wejść w życie w przeciągu dwóch – trzech tygodni. Dopiero wówczas, gdy ustawa wejdzie w życie, gmina będzie mogła przystąpić do realizacji tego zadania i przyjmować wnioski od mieszkańców, którzy będą zainteresowani zakupem węgla od gminy.

W chwili obecnej nie przyjmujemy również „zapisów na węgiel”, gdyż takie działanie byłoby bezpodstawne. Dopóki ustawa o dystrybucji węgla przez samorządy nie wejdzie w życie, nie znamy również limitów, jakie zostaną określone na zakup węgla, ani zasad przyjmowania wniosków i prowadzenia sprzedaży.

Proszę Was, Szanowni Mieszkańcy o cierpliwość i śledzenie naszej strony internetowej, na której będziemy Państwa na bieżąco informować o działaniach związanych z dystrybucją węgla.

 

 

Wójt Gminy

/-/ dr Paweł Szczepankiewicz

 

 

 

Partnerzy

Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa
Agencja Rynku Rolnego Konin
Stowarzyszenie Wielkopolska Wschodnia
Salix
Lokalna Organizacja Turystyczna
Konińska Gazeta Internetowa