Znaczki flga Polski i UE

 

Utworzenie małych kin na terenie 26 wielkopolskich miejscowości ma na celu umożliwienie mieszkańcom korzystania z dóbr kultury oraz integrację społeczną.

Kina społecznościowe dają możliwość dopasowania oferty do odbiorcy poszukującego rozrywki uszytej na „własną miarę”. Repertuar układa animator lub samodzielnie widzowie, korzystając z tytułów dostępnych na wspólnym dysku.

Projekt zakłada realizację inwestycji w gminach: Chrzypsko Wielkie, Dąbie, Grodzisk Wielkopolski, Kępno, Kołaczkowo, Kostrzyn, Koźminek, Lądek, Łobżenica, Miedzichowo, Miłosław, Opalenica, Pobiedziska, Powidz, Rawicz, Rzgów, Siedlec, Skoki, Sompolno, Ślesin, Tuliszków, Wierzbinek, Witkowo, Wolsztyn, Żerków, Trzcianka.

Celem głównym jest zwiększenie atrakcyjności oferty kulturalnej regionu.

Celem szczegółowym jest rozwój i wzbogacenie oferty kulturalnej w gminie, która umożliwi mieszkańcom dostęp do ciekawych pozycji filmowych kina światowego i polskiego. Kina utworzone zostaną w ramach istniejącej już infrastruktury publicznej. Wyposażeniem sali multimedialnej będą profesjonalne urządzenia do emisji obrazu i dźwięku w jakości cyfrowej: projektor w jakości HD, rozwijany lub stały ekran, odpowiednio dobrane fotele. Sale zostaną wygłuszone, wyciemnione z zainstalowaną wentylacją lub klimatyzacją.

Animatorzy będą mieli od dyspozycji bibliotekę filmową, konkretny film będzie przesyłany na serwery kina po uiszczeniu opłaty dystrybucyjnej. Zakłada się nieskomplikowany przesył filmów i innych treści audiowizualnych przez szerokopasmowy Internet (wykorzystując WSS) oraz prosty sposób rejestracji projekcji i dokonywania rozliczeń z zachowaniem dbałości o prawa autorskie.

Łącznie obszar wszystkich gmin uczestniczących w projekcie zamieszkuje 334 591 osób.

Zakłada się, że odbiorcami kina będą różne grupy docelowe, dzieci, młodzież, dorośli oraz przebywający na ww. obszarach turyści.

Całkowita wartość projektu wynosi: 6 819 653,27zł, w tym dla Gminy Wierzbinek: 246 528,45 zł.

Całkowita kwota dofinansowania wynosi: 3 741 878,54 zł, w tym dla Gminy Wierzbinek: 150 000,00 zł